Říjen 2007

Divoké vlny-obrázky

21. října 2007 v 16:55 | kacka |  Divoké vlny
Divoké vlny - Surf's UpDivoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up) Divoké vlny (Surf's Up)

Divoké vlny-děj

21. října 2007 v 16:47 | kacka |  Divoké vlny
Popis: Když břeh omyla první vlna, už tu byl první surfař. Stačil kousek naplaveného dřeva nebo ledová kra - a bylo to, mohli jste jet. A bavilo je to, kámo, fakt je to bavilo - nemohli s tím přestat. A učili to další a další, předávali surfařský gen napříč časem. Donedávna to byla záležitost mazáků, ostřílených a zkušených, co jezdili na těch obrovských, gigantických prknech. Ale nikdo si neuvědomoval, co může surfování skutečně znamenat, dokud jim to neukázal Big Z.

Kdo to byl Big Z? No, ptáte se toho správného člověka. Z byl vším. Big Z byl ztělesněním surfování. Před Big Z snad vůbec nemusel existovat oceán. Vymysleli ho kvůli němu. Žil na doraz, protože se nebál života a nebál se ani smrti. Když jsem byl kluk, přijel do Antarktidy. Páni, to byla největší událost, jakou Antarktida zažila. Najednou tam prostě byl. Plul na hladině, skoro se vznášel, jako by pro něj neplatila gravitace. Mohl jít ke komukoliv...a šel přímo ke mně. A dal mi tenhle úžasný, jedinečný náhrdelník Big Z. A pak mi povídá: "Vždycky najdi způsob, jak naplnit svoje sny, protože tak to dělají vítězové." Byl nejlepší ze všech. Všichni k němu vzhlíželi, respektovali ho, milovali. A jednou...jednou se stanu tím, čím byl on.

Cody Maverick, surfař a hvězda filmu Divoké vlny

Film Divoké vlny je animovanou akční komedií, která nahlíží do zákulisí vzrušujícího světa závodního surfování. Hrdinou filmu je mladý tučňák skalní Cody Maverick, začínající surfař, který se chystá na účast ve svém prvním profesionálním závodu. Cody, následován filmovým štábem, který má dokumentovat jeho zážitky, opouští rodinu a rodný Mražákov v Antarktidě, aby se na ostrově Pin-Guí zúčastnil surfařského memoriálu Big Z. Cestou se setkává se surfařem Kuřetem Joem, známým propagátorem surfování Reggiem Belafontem, hledačem surfařských talentů Mikem Abromowitzem a nadšenou plavčicí Lani, kteří si všichni všimnou Codyho zápalu pro surfování, i když ho Cody občas využívá trochu podivně. Cody je přesvědčen, že vítězstvím získá vytoužený obdiv a úctu, ale když se náhodou setká se starým, vyřízeným surfařem, začne chápat, co je skutečně důležité a že opravdovým vítězem není vždycky jen ten, kdo dorazí k cíli jako první.

obrázky

21. října 2007 v 16:26 | kacka |  Simpsnovi

Promo k seriálu

11. října 2007 v 13:36 | kacka |  Útěk z vězení

Popis seriálu

11. října 2007 v 13:19 | kacka |  Útěk z vězení
Děj filmu se odehrává ve věznici Fox River a točí se kolem vězně jménem Michael Scofield a jeho bratra, Lincolna Burrowse, odsouzeného na smrt na elektrickém křesle pro vraždu prvního stupně. Ten je však podle svého bratra a několika dalších lidí odsouzen neprávem a snaží se dokázat jeho nevinu. Každý se o však snaží jiným způsobem. Kdežto Michael Scofield se snaží se svým bratrem z věznice utéci, obhájkyně Lincolna Burrowse, Veronica Donovan, na to jde legální cestou přes soudy, ale tato cesta se zdá velmi složitá a zdlouhavá. Navíc jsou jim na stopě tajní agenti státu U.S.A., který má v celém případu také prsty.
Hlavní dějová linie v seriálu se ale motá hlavně kolem způsobu, který si vybral Michael Scofield, a to útěk z vězení. Michael je vystudovaný stavební inženýr. Časem zjistíme, že vše, čeho Michael v životě dosáhl, nebo se učil, bylo z jediného důvodu, a to proto, aby útěk klapl na jedničku. Ano, i svůj příchod do vězení měl Michael naplánovaný. Nebylo to tak, že se prostě jednoho dne rozhodl, že půjde vykrást banku. Vše si dopředu naplánoval, aby do sebe všechno do sebe zapadalo. Ale kdyby šlo všechno jako po másle, měli bychom tu jen jeden díl, popřípadě dva, kde by se dalo všechno shrnout. Ne, tak tomu není. Pod nohy Michaela je házeno spoustu klacků, ať už v podobě bouřícího se týmu nebo problémy s ředitelem věznice, který je však vůči Michaelovi velmi vstřícný a snaží se mu ve všem vyjít vstříc. Hlavním problémem je také hlídač věznice, kapitán Bellick. Tento člověk si ihned po nástupu do vězení na Scofielda zasedne. Hlídá ho krok co krok a není téměř nic, co by mu uniklo, dokáže si zajistit informace od svých zdrojů, kterými jsou většinou spoluvězni Michaela. Jedna věc mu ale naštěstí stále uniká, a to je právě ten útěk z věznice, ale ví, že se tu děje něco nekalého.

Druhá řada:
Naši hrdinové se dostali z vězení a nyní prchají na svobodě. První oběť této honby byla již ve vězení, a to nejstarší obyvatel věznice, a to legendární "DB Cooper" alias Charles Westmoreland. Po něm poté následovala další smrt - ale ne již vězně, ale právničky - druhým člověkem, kdo odnesl toto napínavé sledování, byla právnička Veronica Donovan a její přítel, také právník Nick Sarvin. Tímto také pohlasla celá jedna možnost, jak dostat Lincolna Burrowse ven z vězení (i když už vlastně venku je) právní cestou.
Naši hrdinové tak dostali nového soupeře, se kterým budou zápolit mimo mříže věznice - a není to již náš známý kapitán Brad Bellick - je to nový tajný agent, který se jmenuje Mahone. Ten je také velmi chytrý a šlape Michaelovi na paty už od počátku druhé sezóny.
Mahonemu se během druhé řady podaří zabít pár utečenců, jako je Abruzzi, nebo Tweener. Během druhé řady jsme však také svědky toho, jak se prohloubí vztah Michaela a Sáry. V polovině druhé řady se na druhou stranu přihlásí také agent Kellerman, který byl zrazen od FBI a od prezidentky Reynoldsové. Pomůže Michaelovi a Lincolnovi osvobodit jejich jméno a v závěru druhé řady se pro ně obětuje. Lincolna sice osvobodí, ale do Panamské věznice, kam všichni mířili, jsou uvězněni jak Michael, tak i Mahone za jeho zločiny, ale také Bellick, který je uvězněný za vraždu Gearyho, kterého ale ve skutečnosti zabil T-Bag, který je v Panamské věznici zvané Sona také. Druhá řada tím končí...