Daniel

2. ledna 2007 v 20:14 | kacka |  Daniel Craig
Životopis: Daniel Craig, známá osobnost britského nezávislého filmu sklidil úspěch rolí Teda Hughese ve filmu Christine Jeffové, Sylvia, kde si roli Sylvie Plathové zahrála Gwyneth Paltrow. Rovněž si zahrál s Tomem Hanksem a Paulem Newmanem ve filmu Sama Mendese, The Road to Perdition.

Objevil se v kriminálním dramatu Layer Cake, v režii Matthew Vaughna, nebo si zahrál vedle Samanthy Morton a Rhys Ifanse v dramatu Rogera Michella, Enduring Love.

V roce 2000 vyhrál Daniel Craig cenu za nejlepšího herce v nezávislém filmu za roli ve filmu Hlasy v hlavě. Ještě předtím byl ve stejné kategorii nominován za výkon ve filmu Williama Boyda The Trench. Cenu za nejlepší herecký výkon získal i v roce 1998 na filmovém festivalu v Edinburgu za roli ve filmu Johna Mayburyho v Láska prokletá.

Craig vyrůstal v Liverpoolu a do Londýna se přestěhoval jako teenager. Učil se v National Youth Theatre a vystudoval prestižní Guildhall School of Music and Drama. Jeho poslední divadelní role byla v londýnském Royal Court Theatre ve hře A Number, kterou napsala Caryl Churchillová a režíroval Stephen Daldry (Hodiny) a kde si zahrál společně s Michaelem Gambonem. Za tuto roli byl nominován na nejlepšího herce na cenu Evening Standard Theatre Awards.

V roce 2005 se Danielem Craig objevil ve vedlejší roli filmu Johna Mayburyho, Svěrací kazajka. Craigova přítomnost dodávala režisérovi jistotu, protože už ho dobře znal, a Craigův talent byl hlavní klíč k důvěryhodnosti malých ale důležitých rolí, k roli Mackenzieho, pacienta, který se se Starksem (Adrien Brody) v léčebně spřátelí. "S Danielem už jsem dřív pracoval, je to můj dobrý přítel a znám všechny herecké schopnosti, které se v něm skrývají," vysvětluje Maybury, "Také se vlastně jedná o jedinou postavu ve filmu, která hraje opravdu šíleného člověka. Když točíte film o psychiatrické léčebně, ten jediný člověk, který hraje blázna musí být opravdu dobrý herec."

Daniel Craig

herec

Datum narození: 02.03.1968
Místo narození: Anglie
Znamení: Ryby
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama